Магазин легких і приємних купівель
Viber:+38 097 18 356 18
+38 050 444 73 07
WhatsApp:+38 097 732 80 33
 


Меблі Київ - інтернет магазин меблів

Головна → Як обрати диван

Як обрати диван

Як обрати диван?

Для початку визначаємося, навіщо нам, власне кажучи, цей диван потрібен? 

Питання тривіальне, але відповіді на нього можуть бути дуже різні. Хтось хоче на ньому сидіти, комусь прийдеться спати. Для інших - важливо, що скаже Марія Олексіївна, ну і звичайно, сусідка з третього під'їзду повинна "позеленіти від заздрості". 

У кращих будинках Парижа прийнято сидіти на стільці, лежати на кушетці, а спати на ліжку. У нас все це робиться на дивані. Значить треба з особливою пристрастю вибирати надійність, зручність і стиль. 

Диван повинен органічно вписатися в загальний стиль вашої кімнати. У класичному інтер'єрі із стінками, сервантами, комодами і книжковими шафами добре виглядають дивани і крісла пишних, округлих форм з дерев'яними підлокітниками або декоративними накладками. У сучасному інтер'єрі доречні предмети легкого, витонченого дизайну без зайвих прикрас. 

Ще перед походом в магазин треба визначитися з просторовими можливостями кімнати, в якій буде стояти диван. Важливо вирішити, як будуть розташовані на дивані спальні місця - паралельно або перпендикулярно стіні. Наприклад, на дивані з механізмом «єврокнижка» і «клік-клак» доведеться спати уздовж стіни, на моделях типу «акордеона», розкладачки або викатних - перпендикулярно їй. Якщо потрібно дуже проста в обігу м'які меблі з рівною поверхнею, знову ж таки варто зупинитися на «єврокнижка» або «клік-клак». 

Важливий для багатьох момент: наскільки буде захищена від забруднення стіна, якої так чи інакше доведеться торкатися під час сну. У деяких моделях «еврокніжек» в цілях обережності передбачені спеціальні бортики. Для цього існують і головах, які не тільки страхують від забруднення, а й дають опору подушкам. 

Природно постає питання: що купувати - наше або імпортне? Якщо ми вибираємо диван-трансформер, який збиратимуть і розкладати кожен день, краще підтримати вітчизняного виробника. 

Патріотично? Ага, але не тільки. Фокус в тому, що за кордоном на диванах в основному сидять, а сплять на ортопедичних краваті. Диванчик розкладають лише в рідкісних випадках, коли гості спати хочуть, а вільної спальні немає. Відповідно, і механізми збирання-розбирання у них без особливого запасу міцності. Наші проектувальники знають особливості нашого життя. Тому добротні вітчизняні механізми надійно прослужать десяток, а то й більше років. 

Зазвичай, у імпортних меблів цікавіші дизайн і забарвлення, але наші фабрики часто копіюють закордонні аналоги, змінивши лише кілька деталей. Виходить практично те ж саме, але набагато дешевше. 

Скільки часу диван прослужить спальним місцем - залежить від механізму трансформації. 

Вибираємо диван з розумом і посмішкою

Механізми трансформації диванів

Скільки часу диван прослужить спальним місцем - залежить від механізму трансформації. Найпростіше зробити диван розкладним, приробивши до каркасу шарніри і відкидні ніжки. Але зараз багато виробників розкладних диванів в усьому світі використовують більш досконалий механізм - складаний металевий каркас-раму з прикріпленими до неї "латами", злегка опуклими пружними пластинами з деревини. Саме вони надають ортопедичні властивості матрацу - хребет залишається прямим. "Латная" поверхню утворює підставу ложа. На базі цієї технології заснований механізм трансформації "седаліфт". 

У продажу зустрічаються близько десятка різних механізмів трансформації, але найбільш часто - "книжка" (різновиди: "кушетка" або "єврокнижка" і "клік-кляк"), "французька розкладачка", "акордеон", "викочування" і "дельфін" . 

В "книжці" і її європейської альтернативи - кушетці - сидіння висувається вперед, а спинка лягає на його місце. Вдосконаленим аналогом "книжки" є модель "клік-кляк". У ній передбачено додаткове положення спинки "релакс", завдяки якому людина може перебувати в положенні напівлежачи. Цей тип дивана ідеально підходить для маленьких кімнат і навіть в розкладеному стані не займає багато місця. Йому не потрібно додатковий простір перед собою, як для дивана з механізмом типу "акордеон". Механізм "акордеона" складається і розкладається з надзвичайною легкістю: піднімаєш сидіння до клацання, і спальне місце саме "виїжджає" вперед. Але в тісноті "акордеону» не розвернутися. Купуючи "акордеон", варто звернути увагу на те, що його не рекомендується ставити на килим з великим ворсом, що перешкоджає правильній експлуатації. 

В кутові дивани встановлюють механізм типу "дельфін". Маніпуляції при розкладанні "дельфіна" нагадують пірнає дельфіна, що і послужило назвою механізму. Про високу якість механізму говорить наявність пружин-доводчиків - тільки в цьому випадку можна відповідати за якість моделі. 

Назва "французька розкладачка" говорить сама за себе - диван цієї моделі дійсно нагадує розкладачку. Ложе в ній з брезенту, укріпленого рейками. Цей механізм не призначений для щоденного користування. Це "гостьовий" варіант - металева сітка швидко приходить в непридатність і починає відчайдушно скрипіти. У складеному вигляді такий диван дуже компактний і не займає багато місця, а його дизайн може бути найрізноманітнішим. 

Однією з різновидів "французької розкладачки" є механізм "седафлекс" - ось цей трансформер витримає будь-яке навантаження і вважається найбільш надійним. Втім, і коштує він відповідно - в 3-4 рази дорожче. 

Ще один механізм славиться високою якістю - це так званий "викочування". Спочатку за царгу (нижня лицьова панель) витягується сидіння, що складається з двох частин, розташованих одна над іншою. Третя частина стає підголовником і ховається в спинці. Цей механізм теж встановлюється в дорогих моделях. 

Перш ніж вибрати диван, потрібно чітко знати його максимальні розміри і передбачити всі його "трансформи" адже може статися так, що килимове покриття з довгим ворсом стане перешкодою для покупки дорогого і надзвичайно зручного дивана з "викочування" механізмом або "акордеоном". Модель "дельфін" може перекрити вихід з кімнати. Найголовніше - якщо ви вже придбали ту чи іншу модель, а її специфічні якості не підходять для вашої кімнати - повернення його в магазин буде здійснюватися за ваш рахунок. Тому, купуючи диван, в першу чергу зверніться до продавця за консультацією. 

Вибираємо наповнювач м'яких меблів 

Наповнювач м'яких меблів варто вибирати, виходячи зі своїх намірів щодо використання дивана. Якщо прийдешньої покупці відводиться роль постійного спального місця, то наповнювач повинен бути жорсткішим: медики не рекомендують спати на дуже вже м'якій постелі. Якщо ж диван призначений в основному для сидіння, а спальну функцію виконує короткочасно (при ночівлі припізнілих гостей, наприклад), то особливого значення жорсткість наповнювача не має. 

Зручні меблі повинна бути м'якою і пружною. Тільки в цьому випадку ми маємо можливість повністю розслабитися, знявши навантаження з хребта. Домогтися цього ефекту допоможе спеціальна конструкція сидіння - "листковий пиріг". Зверху повинен лежати тонкий пласт поролону меншої щільності і жорсткості, а знизу - більш пружний. Такий диван дає відчуття в міру накачаної шини - НЕ млявість, а еластична пружність, що не переходить в жорсткість. 

Меблева начинка не обмежується поролоном і пружинними блоками. Використовуються різні синтетичні волокна, найпоширеніший з яких - синтепон. Зазвичай ППУ зверху покривають шаром синтепону, щоб надати додаткову м'якість і рельєфність і одночасно ізолювати поролон. Такий прокладки, як правило, не буває в низькосортної меблів. У дорогих моделях використовують сучасні волоконні матеріали більш високого класу: унікрол, дюрафил, Термостар і інші, тобто, виготовлені на основі синтетичного волокна - холлофайбера. Це волокно, що представляє собою форму спіральної пружини, швидко відновлюється після того, як воно було зім'яте, і служить набагато довше. Однак і ціна його, відповідно, в п'ять разів вище. Для "начинки" дорогих меблів використовуються високоеластичний ППУ і натуральний латекс, а для елітної - морська трава, волокна кокосового горіха (койра) та інші екзотичні матеріали. 

Багато хто вважає, що хороший диван обов'язково повинен бути пружинним. Тільки так, мовляв, можна забезпечити ортопедичний ефект. Але найчастіше якість цих самих пружин не витримує ніякої критики. Вони швидко мнуться або ламаються внаслідок неправильної гарту. Пружинні блоки необхідно накривати багатошаровим "покривалом" з фетру, повсті, поролону, ватину, копри і багатьох інших складових хорошого пружинного матраца. Це не всім по кишені. Тому багато виробників резонно вважають, що краще якісний поролон, ніж дешеві пружини. 

Поролон (його ще називають м'яким пінополіуретаном - ППУ) буває стандартний, жорсткий, м'який, високоеластичний (латексний) і т.д. Кожен ППУ має своє призначення. У найбільш навантажених місцях дивана поролон повинен бути більш щільним (для сидіння щільність ППУ не повинна бути нижче 28-30 кг / куб, м, для спинки - хоча б 23-25 кг / куб, м, для підлокітників-20-22 кг / куб, м). Сьогодні це правило рідко дотримується вітчизняними виробниками меблів. Це не вигідно. Адже ціна ППУ пропорційна його щільності. Для вирішення цих проблем меблевики часто йдуть на компроміс - використовують поролон недостатньо високої щільності, компенсуючи це його більшою жорсткістю. Здається, що матеріал досить щільний і пружний, але через пару місяців він почне м'яти, а через пару років і зовсім перетворюється на безформну ганчірку. 

Внутрішній устрій сучасної м'яких меблів є непростим систему з м'яких матеріалів і пружною основи. Для додання меблів комфортабельній жорсткості найчастіше використовують гумові ремені, дерев'яні смуги-флекси (ресори) і пружинні блоки. І якщо для вас дуже важлива друга частина терміна "диван-ліжко", то варто вибрати диван з флекс або пружинами. 

Що ж стосується умягчителей, то ними найчастіше є пінополіуретан, меблевий поролон, латекс і холлофайбер. Вибираючи між поролоном і пінополіуретаном, перевагу краще віддати останньому - він жорсткіше і довше не втрачає своїх якостей. Латекс має особливо зацікавити прихильників природних матеріалів, оскільки являє собою спінений натуральний каучук (сік каучукового дерева), подушки з нього досить щільні. А ось матеріал нового покоління - холлофайбер (силікон особливої обробки) сподобається любителям поніжити боки на м'якому - його ще називають "штучним пухом". І латекс, і холлофайбер - матеріали недешеві, і наповнюють ними зазвичай меблі з цінової категорії "вище середнього". 

Ваш диван може бути м'яким за рахунок поролону, пружинного блоку, пінополіуретану. Однозначно сказати, що краще, важко. Це залежить від ваших відчуттів, наскільки вашому тілу приємна та чи інша набивка. Але є кілька закономірностей. Чим м'якше поролон, тим легше він кришиться. Диванні подушки, набиті синтепоновой або поролоновою крихтою, дуже швидко втратять форму. Ознакою хорошого тону вважається використання цілісного поролонового шматка. Фірми, що піклуються про свій престиж, всі диванні чохли забезпечують блискавкою, щоб покупець міг, по-перше, дізнатися, на чому він буде сидіти, по-друге, поміняти з часом набивання. В правильно розроблених моделях диванні подушки розміщені під невеликим кутом, злегка підтримують сидячого під коліна, не даючи йому з'їжджати. Якщо це цілісний блок з пінополіуретану, він буде мати невелику кромку. 

Знайти зараз можна все, що завгодно. Забарвлення - справа смаку. Зовсім не обов'язково купувати однотонний диван, він може бути і яскравою плямою в інтер'єрі. Будь-диван на замовлення вам можуть робити двох - трибарвними і з тканин різних фактур і якостей: від флоков, жакарда, габіленов, до шкір і шкір заступників. 

Хороший диван на дотик може бути м'який, пружний, твердий і абсолютно будь-який інший - залежить від вашого смаку 

Можливо, зробити кишені для газет і інших дрібниць на підлокітниках. Або вмонтувати бар ззаду відкидний подушки, або висувна корзина з підлокітників ... 

Найкращою (але і найдорожчою!) Вважається оббивка з тефлоновим просоченням, так як пролитий чай, кава не залишають слідів, а просто стікають. 

Ніякої меблевої тканини не допускається прання, багатьом тканинам дозволяється вологе чищення або хімчистка. При цьому посаджене пляма не можна зскрібати. Намочіть вологою губкою пляму і нанесіть краплю засобу для чищення килимів і меблів (в крайньому випадку, будь-який шампунь). Основна вимога будь-якого виробника тканини - по менше води по більше піни. 

М'які меблі в традиційному сенсі - це комплект, що складається з дивана і двох крісел. До роду м'яких меблів відносяться також софи, тахти, кушетки, крісла, пуфи, кутові дивани і інше. 

М'які меблі призначені для відпочинку господарів будинку і їх гостей і встановлюється найчастіше у вітальні. Доповнює зону відпочинку маленький декоративний столик. 

Термін експлуатації м'яких меблів зазвичай складає близько 10 років, ексклюзивні меблі з каркасом з цілісної деревини, шкіряною оббивкою і дорогою начинкою може прослужити набагато довше. 

Деякі фірми-виготівники м'яких меблів дають гарантію на всю продукцію (зазвичай рік - півтора) або на окремі елементи конструкції: одні фірми пропонують 5 років гарантії на каркас, інші - на тканину.